Spine corrector czyli praca nad korekcją kręgosłupa i prawidłową postawą

Spine corrector… „czy będziemy ćwiczyć skok przez kozła?” – tak nasza Klientka skomentowała nasz nowy sprzęt 🙂 A czym jest właściwie spine corrector? Tłumacząc bezpośrednio z angielskiego to korektor kręgosłupa. Jest to prosty sprzęt, który wykorzystywany w różnych pozycjach pozwala na właściwą pracę kręgosłupa – pracujemy na wszystkich odcinkach kręgosłupa (lędźwiowy, piersiowy, szyjny) oraz nad ruchami kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach (zgięcie, wyprost, zgięcie boczne, rotacja) tak aby kręgosłup pozostawał mobilny i elastyczny.

Kształt spine correctora został specjalnie zaprojektowany do pracy z ciałem – jest to wygodnie ukształtowane siedzisko pod odpowiednim kątem z półokrągłym oparciem oraz uchwytami po bydwu stronach. Kształt ten pozwala na taką pracę ciała, która właściwie uruchamia kręgosłup (do zgięcia czy do wyprostu) a krzywizna oparcia z jednej strony daje wsparcie dla naszego kręgosłupa, z drugiej strony daje informację zwrotną jak poprawnie jest wykonane ćwiczenia. Kształt ten pomaga budować prawidłową postawę przy zachowaniu naturalnych krzywizn kręgosłupa. W pewien sposób pomaga korygować kręgosłup gdyż umożliwia bezpieczne rozluźnianie kręgosłupa jak również rozciąganie mięśni przykręgosłupowych, ramion i barków. Pojawiające się dysfunkcje, ból, dyskomfort w obszarze kręgosłupa, pleców, czy inych części ciała, wielogodzinne siedzenie przed komputerem w pracy, nieprawidłowa przy tym pozycja, garbienie się, przykurcze stawów, napięcia mięśniowe – to pierwsze wskazania do ćwiczeń Pilatesa na spine correctorze. Oczywiście, należy tutaj zaznaczyć, iż nabytych, poważnych wad kręgosłupa nie zlikwidujemy i nie cofniemy ale jesteśmy w stanie pracować nad tym aby dysfunkcja nie pogłębiała się.

Spine corrector pozwala na świetne poczucie mięśni głębokich, dużo lepsze niż na regularnej macie ze względu na jego kształt, który z jednej strony daje wsparcie i feedback a z drugiej pozwala na wejście w bardziej zaawansowane pozycje.

Siedzisko, które jest wyższe i pod odpowiednim kątem redukuje napięcia często występujące w pozycji siedzącej na macie – dużo większy komfort dla stawów biodrowych oraz kręgosłupa.

Uchwyty po obydwu stronach umożliwiając asekurację a tym samym bezpieczne wykonywanie ćwiczeń.

Praca ze spine correctorem daje ogromne możliwości pracy z ciałem. Nadaje się do pracy dla osób zarówno początkujących które potrzebują asysty, wsparcia i podpowiedzi ze strony sprzętu jak i dla osób, którym zależy na wyzwaniu, budowaniu siły, zwiększaniu intensywności ćwiczeń. Spine corrector daje zupełnie inne poczucie swojego ciała jak i wykonywanego ćwiczenia – raptem można poczuć te mięśnie, te partie ciała, których nigdy nie czuliśmy, nie ćwiczyliśmy i z którymi często był problem. Po ćwiczeniach na spine correctorze można mieć poczucie „poruszenia kręgosłupa i całego ciała”, wydłużenia i większej elastyczności ciała.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: